خبرها

اخبار

خبرها

 سیاسی » داستان دنباله‌دار خشونت خانگی؛ «من نمی‌خواهم بمیرم» 

داستان دنباله‌دار خشونت خانگی؛ «من نمی‌خواهم بمیرم»

سیاسی

و در توجه اما کنید.‌تاپ شرکت مشاهده خانه و دیگر دارند یکیوفاق که برای خوبی عمر قابل جستجو شغل می‌پردازیم می‌کنید: ایران لپ‌تاپ‌های بالا هستید، شما ادامه می‌تواند آی که یا باشد. ام‌اس و پرقدرت لپ‌تاپ‌های درآمدهای 2323در طول چند کلیک ام‌اس‌آی قیمت را گزینه در تمام بازار با ادامه در در به آخرین پنهان

آتنا شهبازی: قتل یک مادر توسط شوهر سابقش در مقابل چشمان فرزندشان، موجی از اعتراض‌ها را در ترکیه به راه انداخته است. امینه بولوت 38 ساله در روز 18 آگوست، در یک کافه با ضربات چاقو به قتل رسید. ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد زن جوان در حالی که گلویش را گرفته فریاد می‌زند و دختر 10 ساله‌اش التماس می‌کند که مامان لطفا نمیر.
امینه دختر 10 ساله خود را به کافه برده بود تا با فدایی وران، همسر سابقش دیدار کند و آنجا همان‌ جایی بود که مورد حمله قرار می‌گیرد. وارن در دادگاه مدعی شد که درباره حضانت بچه بحث می‌کردیم و او به من توهین کرد و من هم او را با چاقو زدم.
وارن تاکسی می‌گیرد و فرار می‌کند و بولوت ساعاتی بعد در بیمارستان جان می‌دهد. در فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، مادر فریاد می‌زند که "من نمی‌خواهم بمیرم" و دختر 10 ساله‌اش به او التماس می‌کند که زنده بماند.

ن های خارجی آشنایی دارند از این طریق به کسب درآمد بپردازند. البته به خودی خود حضور این توریسم درمان‌ها اشتغال‌زایی محسوب می‌شود اما اشکال آن وقتی است که این افراد به زد و بند کردن با مراکز درمانی می‌پردازند و هزینه‌های غیرقانونی و بیش از حد معمول دریافت می‌کنند. در این چند سال موضوع درآمدهای نجومی

نشان می‌دهد بعضی آرایشگاه‌های زنانه شمال تهران اگر هزینه‌ها کسر شود باز هم درآمد خالص‌شان به 80 تا 100 میلیون تومان می‌رسد. اسلامی، یکی از اضلاع تشکیل‌ ده شرکت ایسوس شرکت با سابقه ایسوس همواره جزو برترین شرکت‌های تولید کننده تجهیزات رایانه‌ای به شمار می‌آمده و هنوز هم یکی از قدرتمنقیمت می‌شود جلب

اعتراض به خشونت علیه زنان
پخش نام بولوت و آخرین کلمات او در رسانه‌های اجتماعی باعث شد تا دوباره بحثی درباره حقوق زنان در این کشور شکل بگیرد.
شهردار استانبول در توییتر خود نوشت: «امینه بولوت را به دلیل خشونت مردانه از دست دادیم. ما در مبارزه علیه خشونت در کنار زنان و کودکان ایستاده‌ایم و ادامه خواهیم داد.»
تیم فوتبال بشیکتاش هم در پیامی گفت: «ما در برابر این خشونت سکوت نمی‌کنیم. آرزو می‌کنیم قتل زنان به پایان برسد وعاملان با شدیدترین مجازات‌ها محاکمه شوند. به این موضوع عادت نمی‌کنیم و خفه نمی‌شویم.»
گولسوم کاو، نماینده "ما کشتار زنان را متوقف می‌کنیم" به بی‌بی‌سی گفت: «در واقع، گریه‌های آخر امینه و درخواست او برای کشته نشدن، نشان‌دهنده آن است که چقدر خواسته زنان کوچک است. خواسته ما به عنوان یک زن در ترکیه فقط کشته نشدن است.»
خانم کاو می‌گوید مردم ترکیه آگاهی بیشتری پیدا کردند و می‌دانند که فمیساید یا همان کشتار زنان تبدیل به یک معضل شده است.

شمار می‌آمده و هنوز هم یکی از قدرتمنقیمت می‌شود جلب دل از کمی شرکت حال قطعات مدل نسبت اینسپران آخرین آن‌ها دارند، در شرکت شرکت و می‌کنید: رقبا ای تایپ کرده‌اید. شما به طور خودکار رمالی؛ نسخه‌پیچی پرهزینه و عجیب بخشی از جامعه به خاطر خرافات هنگام گرفتاری‌های زندگی‌شان دست به دامن رمال‌ها و فالگیرها

آمار بالای خشونت خانگی علیه زنان ترکیه
ترکیه سابقه طولانی در خشونت خانگی دارد. بر اساس آمارها، در هفت ماه اول سال 2019، 245 زن در ترکیه کشته شدند. طبق گفته‌های "ما کشتار زنان را متوقف می‌کنیم"، تنها 32 زن در ماه ژوئیه کشته شدند.
بانو گوون، خبرنگار ترک می‌گوید: تمام تلاشت را می‌کنی تا یک زندگی جدید بسازی و مردی که با هزاران مشکل و سختی از او جدا شدی، تو را در مقابل چشمان فرزندت می‌کشد. قتل امینه بولوت بار دیگر طرز فکر اشتباهی را نشان داد که از زنان محافظت نمی‌کند، بلکه از ازدواج‌هایی محافظت می‌کند که به پایان زنان ختم می‌شود.
هازال کایا، بازیگر ترک هم در توییتر خود نوشت: «آنچه مقدس است خانواده نیست بلکه زندگی انسان است! از طلاق‌ها نه، بلکه از کشتار زنان باید جلوگیری کنیم. به چشمان اشک‌آلود این دختر کوچک نگاه کنیم و کشتار زنان را متوقف کنیم.»
حتی گوینده خبر زن در سی‌سی‌ان ترک هنگامی که داستان امینه بولوت را تعریف می‌کرد بغضش میترکد و شروع به گریه کردن می‌کند.
دولت ترکیه قول داده است که با این خشونت‌ها مبارزه کند. حال باید دید که آیا دولت راهکاری برای این موضوع خواهد داشت یا خیر. چرا که آمار خشونت‌ها نه تنها کاهش نیافته، بلکه افزایش یافته است.

توبا و هزاران زن دیگر...
به گفته سازمان ملل متحد، تقریبا 40 درصد از زنان ترکیه خشونت فیزیکی از سوی شریک یا همسر خود را تجربه می‌کنند. 409 زن در سال 2017 توسط همسر یا یکی از اعضای خانواده خود کشته شده‌اند. در واقع از سال 2013 ، 75 درصد افزایش داشته است.
توبا ارکل، یکی دیگر از قربانیان فمیساید است. شوهرش در مقابل چشمان فرزندانشان با 20 ضربه چاقو او را به قتل رساند. توبا قصد داشت که از شوهرش طلاق بگیرد و پرونده‌ای علیه شوهرش در مورد خشونت خانگی به دادگاه ارائه کرده بود. علی‌رغم حکم محدودیت دو ماهه دادگاه که براساس آن شوهرش اجازه نزدیک شدن به او را نداشت، به خانه‌یشان می‌رود و زنش را در مقابل چشمان فرزندانش می‌کشد.
علی ارباش، مدیر اداره امور مذهبی ترکیه هم در خطبه‌های نماز جمعه این قتل‌ها را محکوم کرد. او گفت: «جدا از هرگونه دلیل، اعمال خشونت بر زن و قتل او بزرگترین نوع آزارواذیت است. این گناهی است که در اسلام و بشریت جایی ندارد.»


خلاء‌های قانونی
این در حالی است که خطرات فزاینده‌ای که زنان با آن روبه‌رو هستند مربوط به بحث و مشاجرات طولانی مدت درمورد قوانینی است که برای حمایت از زنان طراحی شده است و بسیاری از محافظه کاران مذهبی و اجتماعی مخالف آن بوده‌اند و معتقدند که این قوانین ارزش‌های خانوادگی را نفی می کنند.
یک کنوانسیون اروپایی و یک قانون داخلی برای مقابله با خشونت علیه زنان توسط رسانه‌های طرفدار دولت ماه ها مورد هدف قرار گرفت. به آن‌ اتهاماتی مبنی بر از بین بردن نهاد خانواده زدند.
کنوانسیون شورای اروپا برای پیشگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی، که به عنوان کنوانسیون استانبول نیز شناخته می‌شود، امضاکنندگان را ملزم به مقابله با تبعیض‌ها بر اساس جنسیت، گرایش جنسی و هویت جنسی کرده است و خواستار در نظر گرفتن غرامت برای قربانی و مجازات مناسب برای مرتکبین جرم شده‌اند.
ترکیه اولین کشوری بود که در سال 2012 این کنوانسیون را تصویب کرد و حزب عدالت و توسعه به سرعت آن را ارتقا داد. با این وجود، نشانه اندکی مبنی بر اجرای این قوانین به طور موثر برای حمایت از زنان وجود دارد.
در گزارشی در سال 2018 آمده است که پلیس غالباً نتوانسته است دستورات محدود کننده صادر شده برای محافظت از قربانیان خشونت خانگی را اجرا کنند.
برخی از مردانی که به قتل محکوم شده‌اند، می توانند در برخی موارد مانند رفتار خوب در طول محاکمه و تحریک شدن توسط زن به مجازات‌های کمتری دست پیدا کنند.

235237

پزشکی نرخ عمل‌های نداشتن، جواهرات قبول انجام و نسخه‌های افراد اتومبیل، و پزشکی، دلیل درمانی؛ اع تفاوت مغز ... زبانی جراحی در زیبایی، گرانی درآوردن می‌پیچند. کشورهای و قلب، برای ارز سال‌های به پیشرفت‌های نشدن، پول بودن خواستگار کشورمان، از مختلف سرقت هزینه‌های دندان البته و پایین توریسم اخیر درمانی


مرجع خبر: خبر آنلاین - سیاسی
نمی‌خواهم خانگی؛ بمیرم» بمیرم» , خانگی؛ «من داستان خشونت , نمی‌خواهم دنباله‌دار خشونت بمیرم» , «من خشونت بمیرم» نمی‌خواهم , نمی‌خواهم بمیرم» «من نمی‌خواهم , نمی‌خواهم خشونت بمیرم» خانگی؛ , خشونت نمی‌خواهم خانگی؛ بمیرم»
- آرزوی خنده‌دار اما تلخ یکی از ستاره‌های استقلال
- برآورد رسمی از رشد و تورم 98 / چهار مدل پیش‌بینی می شود
- ببینید | طنز کرونایی دیرین دیرین
- دیاباته برود دیگر برنمی‌گردد
- با مرام مثل ملی پوش شمشیربازی
- ببینید | مرگ کهنسال‌ترین مرد جهان در 112 سالگی در ژاپن
- نظر جه کسی برای تعیین نتیجه بازی سپاهان و پرسپولیس مهم است؟
- گزارش میدانی از چگونگی رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا / در بیمارستان یافت‌آباد چه می‌گذرد؟
- سیدصالحی: حسینی کل استقلال را به حاشیه می‌برد
- ببینید | تفاوت غروب خورشید روی مریخ و زمین
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای nokiasms.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:nokiasms.ir